Për Lionel Messi-n, CR7 është mbresëlënës!

November 24, 2021 - 04:40 PM

Lionel Messi pranon se Cristiano Ronaldo është përshtatur jashtëzakonisht mirë me çdo klub ku ai është bashkuar dhe nuk është ndryshe në Manchester United.

Ronaldo ka qenë pozitiv në një sezon zhgënjyes për Djajtë e Kuq dhe ka shënuar nëntë herë në të gjitha garat.

Por forma e mirë e sulmuesit nuk mund ta mbante Ole Gunnar Solskjaer në punë dhe ai u shkarkua të dielën pas humbjes 4-1 të United nga Watford.

Messi ndoqi epërsinë e Ronaldos në largimin nga La Liga në verë dhe kalimin te Paris Saint-Germain, tre vjet pasi portugezi shkëmbeu Real Madridin me Juventusin.

Se si rivali i tij prej kohësh Ronaldo ka ecur që atëherë, dhe veçanërisht në Man United, Messi e pranoi se Ronaldo është ‘mbresëlënës’.

"United është një ekip shumë i fortë me lojtarë të mëdhenj. Cristiano tashmë e njihte klubin, por kjo ishte në një fazë tjetër dhe tani ai është përshtatur në një mënyrë mbresëlënëse. Që nga fillimi ka shënuar gola si gjithmonë dhe nuk ka pasur probleme me përshtatjen. Në Premier League nuk është aq mirë sa mendonim të gjithë, por është një kompeticion shumë i vështirë dhe i barabartë në të cilin gjërat marrin shumë kthesa.Pas dhjetorit ndryshon shumë dhe gjithçka mund të ndodhë",- tha Messi për gazetën "Marca".