Artistët që do të performojnë në festivalin Coachella 2022


January 14, 2022

Coachella do të rikthehet në prill ndërsa së fundmi festivali shpalli formacionin e tij të plotë për 2022.

Kanye West (i njohur zyrtarisht si Ye), Billie Eilish, Harry Styles dhe Swedish House Mafia do të kryesojnë festivalin në Empire Polo Club në Indio, Kaliforni.

Festivali përfshin gjithashtu Phoebe Bridgers, Megan Thee Stallion, Lil Baby, 21 Savage, Danny Elfman, Doja Cat, Run the Jewels, Jamie xx, Carly Rae Jepsen, Vince Staples, Japanese Breakgast, Baby Keem, Caribou (dhe Daphni), City Vajzat, Denzel Curry, Caroline Polachek, 100 gecs, DJ Koze, Turnstile, Rina Sawayama, Freddie Gibbs & Madlib, Ortekët, King Gizzard & the Lizard Wizard, Arooj Aftab, Orville Peck, Nilüfer Yanya, Disclosure, PUP, Brockha,mp Bekuar Madonna, Peggy Gou, Spiritualized, Amber Mark, Slowthai, Fatboy Slim, Mako Kream, IDLES, JID, ve, Duck Sauce, BadBadNotGood, Amyl, the Sniffers, dhe shumë të tjera.

Edhe këtë vit, festivali do të transmetohet drejtpërdrejt në kanalin YouTube të Coachella.